444 8 210           
Ayrıcalıklarımız

Uluğbey Okulları Ayrıcalıklarını Keşfedin !!!

ulugbey-okullari-ayricaliklari-1

Kodlama ve Robotik Eğitimi

Öğrencilerimizin geleceğin bireyleri ve ülkemizin umudu olacağına sonuna kadar inanıyoruz. Çağın gerisinde kalmamaları ve hayatlarının hep içinde olacak olan kavramları şimdiden alışkanlıkları haline gelmesi için 1.sinif itibari ile öğrencilerimize kodlama ve robotik eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimizin global standartlarda olmalarını hem onların nezdinde hem de ülkemizin yarınları için önemsiyoruz. Öğrencilerimizin geleceği anlamaları ve farkına varmaları en önemli gayelerimizdendir.

İlkokul Öğrenci Ergonomisine Uygun Okul Tasarımı

Bir okul düşünün tamamen öğrencileri için tasarlanmış, öğrencileri düşünülerek inşaa edilmiş. Bir okul düşünün tüm masa ve sıralar öğrencileri için özel olarak yaptırılmış. Bir okul düşünün tüm araç ve gereçleri öğrencilerinin seveceği şekilde dizayn edilmiş. Öğrencisini seven bir okul yaptık, sırf öğrencilerimiz okulunu çok sevsin diye.

2’li Karne Sistemi (Veli – Öğrenci)

Her yıl sonunda öğrencilerimize bir karne veririz, o karne onlar için ödül veya cezayı anımsatmaz asla. Her zaman daha iyisini nasıl yapacağını ifade ederiz karnesinde. Biz bu karnenin yanında bir karne daha vermek istedik siz değerli velilerimize. Bu karneyi öğrencimiz ile birlikte dolduracağız sizler için. Yine neler yaptık ve neler yapacağımızı konuşacağız. Hep en iyisi, hepsi öğrencimiz için.

Küme Modelli Öğrenme

21. yüzyıl teknolojilerine hakim, takım çalışmasına yatkın bireylerin oluşturulması için Türkiye’de ilk defa Uluğbey okulları tarafından uygulamaya konulmuş olan ‘’Küme Modelli Öğrenme’’ metodu ile özel olarak tasarlanmış sınıflarımızda öğrencilerimiz günümüz teknolojilerini kullanarak eğitim almaktadırlar. Bu eğitim modeli sayesinde proje odaklı çalışması sistemine hakim, ekip çalışmasına yatkın, teknolojik gelişmelerden haberdar nesillerin yetişmesi hedeflenmektedir. Takım çalışmasına uyumlu ve problem çözme becerileri yüksek bireyler.

Karakter ve Mesleki Yönelim Analizli Takip

Öğrenci eğilimlerinin tespit edilerek, güçlü olduğu alanlara yönlendirilmesi, ilerleyen dönemlerdeki bölüm ve meslek seçimi noktasında bilgi sahibi olması için özel olarak tasarlanan Karakter ve Mesleki Yönelim Analizleri kurumumuz tarafından öğrencilerimize uygulanmaktadır. Bu sayede rehberlik ve sınıf öğretmenleri öğrenciler hakkında daha detaylı bilgi edinerek ilgili alanlarına yönelik yönlendirmelerde bulunmaktadır. Öğrencinin ilerleyen dönemlerde hayatı için çok önemli bir karar olan bölüm ve meslek seçimi kişinin mutluluğunu etkileyen en önemli seçimlerden bir tanesidir. Bölüm ve meslek seçimi iyi bir kariyer elde etme noktasının ilk seçim aşamasıdır.

Psikolojik Gelişim Takibi

Öğrencilerimizin eğilimleri test edildikten sonra rehberlik öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin sınıf öğretmenleriyle düzenli gerçekleştirdikleri toplantılar ile öğrencilerimiz hakkında detaylı bilgi toplamaktadır. Bu bilgiler eşliğinde öğrencilerimizin zihinsel gelişimlerinin yanı sıra psikolojik desteğe ihtiyaçlarının olup olmadığı saptanmaktadır. Yeni okula başlamış çocuklarda görülebilen uyku problemi, uyum sorunu, motivasyon eksikliği gibi sorunların öğrencilerimiz üzerinde oluşmaması için düzenli takip edilmekte ve desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimizle birebir ilgilenilmektedir.

Sadece Öğrenci Değil – Aile Gelişim Programları

İyi bir eğitim ve kariyer hayatı sürdürülebilmesi için öğrenci ve öğretmenler haricinde aileler de düşen görevler vardır. Ailelerin öğrencilerin okul hayatına adapte olabilmesi, diğer öğrenci ve öğretmenleriyle uyumlu bir süreç yaşayabilmesi için dikkat etmesi gereken ve kişisel gelişimlerini destekleyecek konularda bilgi edinmeleri gerekmektedir. Bu gibi hassas konularda bilgi edinmeleri için öğrenci gelişimi ve aile desteği üzerine düzenli toplantılar gerçekleştirmekteyiz. Bu toplantılarda ailelerin, çocuklarını ne şekilde yönlendirmesi gerektiği, motivasyonlarını arttırıcı çalışmalar olarak neler yapabileceği bilgileri düzenli olarak belirtilmektedir. Bu konuyla alakalı güncel yayınlar aileler ile paylaşılmaktadır.