+90 (216) 8890808            
Hedef ve İlkelerimiz

Uluğbey Okulları Eğitim Yaklaşımları

Uluğbey Okulları olarak, Matematik Temelli Eğitim ve Küme Modeli Öğrenme yaklaşımını benimseyerek, eğitim teknolojilerine yaptığımız yatırım ve nitelikli kadromuz ile eğitimde farkındalık yaratmak amacıyla okul öncesi ve ilkokul kademesinde eğitim öğretime başladık.

Türkiye’nin en seçkin eğitim kurumlarında uzun dönem üst düzey yönetici ve öğretmen olarak çalışmış kadromuz ve özgün eğitim yöntemimizi, evrensel başarı elde etmiş eğitim modelleriyle Uluğbey Okulları çatısı altında birleştirdik. Hedefimiz yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye karşı duyarlı, sorumluluk bilincine sahip, ilkeli duruş gösteren, çağın bilimsel ve teknolojik bilgi ve becerileriyle donatılmış, yerel ve global gelişmeleri takip eden, etik değerlerle davranan, saygın kişiliğe sahip ve alanında öncü bireyler yetiştirmektir.

“Değerlendirilmeyen bilgi değersizdir.” ilkesiyle, öğrencilere en az bilgi kadar beceri de kazandırmanın önemine inanıyoruz. Bilgi ve beceri eğitimini birlikte ve en üst düzeyde verebilmek ancak bizimle birlikte bu ilkeye inanmış, nitelikli bir eğitim kadrosuyla ve elverişli şartların sağlanmasıyla mümkündür. Bu yüzden en önemli önceliğimiz, birlikte yola çıkacağımız eğitim kadrosunu rasyonel yöntemlerle belirlemek ve ideal okul düzenini tasarlamaktır.

Uluğbey Okulları’nda temel iki hedefimizden ilki, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini sağlamak; yani öğrenilenlerin hayata dönük, uygulanabilir ve sürdürülebilir olmasını sağlamaktır. İkinci hedefimiz ise dünyada başarılı olmuş yöntemlerle en az iki yabancı dil eğitiminde ve diğer tüm alanlarda çıtayı yükseltmektir. Bu amaçla çocuklarımızın anne-baba eğitimi üzerine inşa edilen ilk kurumsal eğitim aşaması olan anaokulundan başlayarak eğitim-öğretimin her aşamasında Uluğbey adını duyuracağız.

İlkelerimiz

 Yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye karşı duyarlı,
 Yerel ve global gelişmeleri takip eden,
 Çağdaş-bilimsel bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış,
 Ahlaki değerleri yüksek ve saygın kişiliğe sahip,
 Sürekli gelişimi destekleyen,
 Alanında öncü,
     bireyler yetiştirmektir.