+90 (216) 8890808            
Ortaokul

Uluğbey Ortaokulu

ulugbey-okullari-ortaokulu-1
Öğrencilerimize öncelikle çocuk oldukları için sevgi, ileride büyüyüp birey olacakları için saygı gösteriyoruz. Bu bağlamda geleceğin yöneticileri olacak öğrencilerimize kararlılık, dinleme, pozitiflilik, odaklama, kendilerine güven ve vizyonlarını belirlemede yardımcı oluyoruz.

Mutlu ve Güvenli Okul

Uluğbey ortaokulları olarak tehlikeli durumlara karşı önlemler alınmış olup, enerjimizi öğrencimizin mutlu bir eğitim almasına harcıyoruz. Güleryüzlü idareci ve öğretmenlerimizle aile sıcaklığını öğrencilerimize hissettirmeye özen gösteriyoruz.

Güçlü Eğitim Kadrosu

Alanında uzman öğretmen ve idareci kadromuzla çağın ve hayatın ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.

Haftalık ve Aylık Sınav Sistemi

Uluğbey ortaokulu olarak öğrencilerimizin sınıf seviyesine uygun olacak şekilde haftalık ve aylık sınavlarla öğrenim düzeylerini ölçüyoruz. Eksik olan derslerini takviyelerle gideriyoruz.

Beden Eğitimi Crossaction

Kapalı spor salonumuzda, crossaction parkurunda öğrencilerimizin kas gelişimini ve kondisyonunu sağlıyoruz. Belirli spor dallarında yetenekli olan öğrencilerimizi kulüp bazında çalıştırıyoruz.

Çift Yabancı Dil Eğitimi

Ortaokul eğitim süreci için öğrencilerimize alanında uzman öğretmenler tarafından Almanca ve İngilizce yabancı dil eğitimi verilmektedir. Verilen dil eğitimleri sertifikalandırılmaktadır.

Nitelik

Akademik eğitimler, sosyal aktiviteler ve sportif faaliyetler her sınıf düzeyine uygun şekilde senkronize edilmiştir.

Etüt Çalışmaları

Değişen sınav sistemleri incelendiğinde artık bilgiyi ölçer nitelikte içeriklerden ziyade bilginin yorumlanması ve analizi üzerine durulmaktadır. Bu bağlamda öğrenerek yaparak yaşayarak ve uygun seviyeli sınavlarla öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz. Ortaokul eğitimi alan; 5. ve 6. Sınıflardaki öğrencilerimizi sosyal aktiviteleri fazla, 7.sınıf öğrencilerimize yarı akademik 8.sınıf öğrencilerimize tam akademik olmak üzere etüt programlarımızı uyguluyoruz.

Tam Öğrenme Modeli

Özel ortaokulumuzda akademik anlamda herhangi bir eksiğini fark ettiğimiz ya da öğrenemediğini düşündüğümüz öğrencileri duruma göre bireysel veya grup halinde ek çalışmalar yaparak tam öğrenmeyi gerçekleştiriyoruz.

Bireysel Gelişim Sistemi

Rehberlik servisimizde organize bir şekilde öğrencilerimizin hem bireysel hem motor gelişmeleri takip edilmektedir.

Robotik Kodlama

Okulumuzdaki robotik kodlama atölyemizde öğrencilerimizin geleceğin programcıları ve yazılım mühendisleri olmaları için uzman kadromuzla eğitim veriyoruz.

Yoğunlaştırılmış Spor ve Müzik Programları

Öğrencilerimizin bir spor dalı ya da bir müzik aleti çalması konusunda eğitim veriyoruz.